NÄITUS

Multimeedia kunstinäitusel “Monet2Klimt” esitatakse enam kui 140 maailmapärandisse kuuluvat teost, mille autoriteks on Cloud Monet, Vicent Van Gogh ja Gustav Klimt. Maalid on animeeritud ja projetseeritud 360 º hiiglaslikele seintele klassikalise muusika ja helieffektide saatel. Näitus „Monet2Klimt“ on sulam ultramoodsast kõrgtehnoloogilisest ja innovaatilisest lähenemisest vormile, aga samas klassikalisele kunstile ja selle parimaile näidistele. Vaatajad saavad jälgida kunstiteoste originaalstruktuuri, tekstuuri ja värvi. Näitus võimaldab näha ka selliseid teoseid, mida hoitakse erakollektsioonides ja mida pole kunagi varem muuseumites eksponeeritud. Näituse tsükkel kestab 45 minutit, mis käib vahetpidamata (non-stop show). Astuge lihtsalt uksest sisse ja sattuge muinajutulisse maailma.

Sellist laadi näitus on innovaatiline ning pakub suurt huvi kõigile, olenematu vanusest ja huvides ning suudab hurmata ning armuma maalikunsti ning kunstinäitustesse.

Näitus “Monet2Klimt” oli toodud Tallinnasse Saksamaalt ja loodud kahe aasta jooksul rahvusevahelise meeskonna poolt. Koht, kus näitus leiab praegu aset on endine Helios (Oktoober) kinomaja, kuid nüüd sissepääs on tehtud Sauna tänava poolt ning video projektsiooni kuvatakse 360º.

Monet, Van Gogh ja Klimt – kolm geeniust, igaüks omal alal, olid pioneerid teel klassikalisest kunstist modernismini. Nende talent ja maailmanägemine oli näituste loojate inspiratsioon ja võimaldab uskuda, et kunst on vaba vaimne maailm. Näitusel Monet2Klimt kasutatava tehnikaga saate vaadata Monet’i maalide struktuuri, tunnetada Van Gogh’i post–impressionismi värve, aru saada Klimt’i modernismist ja sümbolismist.

Rohkem infot näituse ja eriürituste kohta leiate meie facebook lehele: Helios Hall Tallinn / Monet2Klimt